Paylaş •

Dibutyl Adipate

DİBUTYL ADİPATE MOLEKÜL YAPISI
DİBUTYL ADİPATE AMBALAJDİBUTYL ADİPATE AMBALAJ 180 Kg
Ürün Belgeleri
DİBUTYL ADİPATE ANALİZ SERTİFİKASI

DİBUTYL ADİPATE

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) Nedir?

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) Molekül Formülü: C14H26O4

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) Molekül Ağırlığı: 258,358 g/mol

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) Kimyasal Adı: Dibutil Adipat

Dibutyle Adipate CAS Numarası: 105-99-7

 

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) butil alkol ve adipik asitin diesteridir. Berrak görünümde renksiz yağlı bir sıvıdır. Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde, tırnak cilası(ojeler) ve cilt bakım ürünlerinde Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) kullanılmaktadır.

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) eş anlamlıları aşağıdaki gibidir

 • Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat)
 • Heksanedioik Asit
 • Dibutil Ester
 • Adipik Asit, dibutil ester
 • Butyle Adipate
 • Di-n-butyle adipate
 • Dibutil adipinat
 • 1,4-Bütandikorboksilik Asit
 • Heksandioik asit
 • 1,6-Dibutil Ester
 • Dibutylester Kyseliny Adipove
 • Adipik Asit di-n-butil ester
 • Dibutil hegzan -1,6-dioat
 • Adipik Asit dibutil
 • 105-99-7
 • DBA
 • Dibutil Adipat

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) kırılganlığı ve çatlamayı azaltarak sentetik polimerlerin yumuşamasına yardımcı olur. Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) Ayrıca cilde yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazandıran ve diğer maddeleri eritmek için kullanılan bir çözücüdür. Dibutyle Adipate cilt yüzeyinde yağlayıcı görevi vardır.

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) Fiziksel Ve Kimyasal Özellikleri Nelerdir?

Dibutyle Adipate erime noktası -32 °C dir.

Dibutyle Adipate kaynama noktası 305 °C de yanar.

Dibutyle Adipate yoğunluğu 25 °C de 0.962 g/mL(lt) tespit edilmiştir.

Dibutyle Adipate çözünürlüğü genel olarak suda çözünmez fakat organik çözücülerde çözünür.

Dibutyle Adipate yoğunluğu 0.96 gr/cm3 tür.

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) Nerelerde Kullanılır?

Dibutyle Adipate kullanım alanları arasında kozmetik sektörü başta yer almaktadır. Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) reçineler için plastikleştiriciler olarak kullanılmaktadır. Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) nerelerde kullanılır diyerek sorarsanız zemin mumlarında kullanım yoğundur.

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) Güneş kremlerinin imalatında kullanılır. Dibutyle Adipate makyaj çözeltilerinde yaygın bir şekilde kullanılır. Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) bu alanlarda yumuşatıcı ve cilt kremi olarak görev yapar.

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat)(DBA) bazı kuruluşlar tarafından Kozmetik sektöründe güvenli olarak kabul edilmiştir.

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) Ultravityole bölgelerde radyasyon emmemektedir. Bundan dolayı Güneş kremlerinde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Dibutyle Adipate’ın ürünlerdeki kullanım konsantrasyonları ojelerde yani tırnak cilalarında %5 oranında bulunur. Dibutyle Adipate Güneş jellerinde, kremlerde ve sıvılarda %8 lik bir konsantrasyonda bulunur.

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) kullanım alanları arasında bebek ürünlerinin imalatı yaygındır.

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) özellikle makyaj malzemelerinin imalatında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) kullanım alanları arasında saç bakımı, saç boyaları gibi malzemelerin imalatı da bulunur.

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) ağız bakımı, traş losyonları ve kişisel bakım ürünlerinin imalatında da kullanılmaktadır.

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) Fiyatlarına Etki Eden Faktörler Nelerdir?

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) fiyat olarak teknolojinin gelişmesi ve kullanım alanlarının yaygınlaşması ile büyük bir artış göstermiştir.

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) fiyatları, Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) üretiminde kullanılan kimyasalların fiyatlarının artması ile artacaktır.

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) fiyat olarak, Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) üretimi yapan tesislerin artması ile kısa süreli azalsa da uzun vadede sürekli artış yapacaktır.

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) fiyat olarak, Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) satışını yapan firmaların sayısına da bağlıdır. Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) satışı yapan firma sayısı arttıkça Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) fiyat olarak düşecektir.

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) fiyat olarak kozmetik sektörü ve insanların kişisel bakım ürünlerine olan ilgisinin artması ile artacaktır.

Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) fiyatı yaz aylarının yaklaşması ile artacaktır. Çünkü Dibutyl Adipate (Dibutil Adipat) kullanımı yaz aylarında artmaktadır. Kozmetik sektöründeki üreticiler yazın kullanımı olan ürünlerini üretime alacaktır. Örneğin Güneş kremleri ve Güneş losyonları gibi malzemeler.

 

Hazırlayan: O Kimya

 

Dibutyl Adipate Satışı

Kimyasal maddeler uluslararası standartlarda belirlenmiş ambalajlar ile paketlenir. Bunlar en düşük ambalaj ile başlayarak en büyük ambalaja veya tankerli olacak dökme yöntemi ile satışı yapılmaktadır. Bunlar 1 gramlık ambalaj da olabilir, 1 tonluk big bağ ambalaj da olabilir, en düşük bidon ambalajı da olabilir, tankerli olacak şekilde ambalajsız satış da yapılmaktadır.