Paylaş •  

 

Alfa Arbutin

ALFA ARBUTIN AMBALAJ

Ürün Belgeleri

ALFA ARBUTİN ANALİZ SERTİFİKASI

Alfa Arbutin (Alpha Arbutin) Nedir?

Molekül Formülü (Alfa Arbutin (Alpha Arbutin): C12H16O7

Molekül Ağırlığı: 272.25 g/mol

Kimyasal Adı: 4-Hydroxyphenyl alpha-D-glucopyranoside

CAS Numarası: 84380-01-8

Glikozit türevi olan bir kimyasaldır. Ayı üzümü, kızılcık ve dut gibi meyvelerde doğal olarak bulunan bir maddedir. Cilt yaşlanmasının önünde Retinol gibi maddelerle birlikte kullanılan en önemli maddedir.

Glikosile edilmiş bir hidrokinon molekülüdür. Hidrokinon üzerine yer alan Hidroksil (OH) gruplarından bir tanesinin yerine geçmesi ile oluşan şekerdir.

Bu maddenin tercih edilmesinin en başında toksisite risklerinin çok düşük olması yer almaktadır. Bu nedenle cildi tahriş etmez. Bazen doğal hidrokinon olarak da adlandırılır.

Askorbik Asit (C Vitamini) gibi ciltte parlatıcı etkileri bulunmaktadır. Arbutin ciltteki pigment ve melanin üretiminde sorumlu olan tirozinazı inhibe etmektedir. Bu sayede ciltte renk değişimlerinin engellenmesi sağlanır.

Diğer İsimleri Aşağıdaki Gibidir;

  • A-arbutin
  • 4-Hidroksifenil-alfa-D-glukodpiranosid
  • N-Siklopropil-N-Hidroksiguanidin
  • 84380-01-8
  • Alfa Arbutin
  • Alpha Arbutin

Nasıl Üretilir?

Hidrokinon ve D-Glukoz’dan oluşan bir bileşiktir. Bu bileşiğin üretimine dair yeterli bileşik yoktur.

Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri Nelerdir?

Fiziksel görünüm olarak beyaz katı formundadır. 

Erime noktası 195-196 ° dir.

Çözünürlük olarak Dimetil Sülfoksit (DMSO), Metil Alkol (Metanol) içerisinde çözünmektedir.

Arbutin yoğunluğu 1.56 g/cm³ tür.

Kaynama noktası 560 °C ile 610 °C arasında değişmektedir.

Alfa Arbutin (Alpha Arbutin) Kullanım Alanları Nerelerdir?

  • Kozmetik ürünlerinde cilt tonunda stabil bir renk sağlamak için üretilen ürünlerin içerisinde, cildin Güneş ışınlarına maruz kalarak bronzlaşmasını engellemektedir. 
  • Cilt parlatıcı üretimi yapmak için kullanılan ham maddelerden bir tanesidir. Bunun yanında Antioksidan ve Antiinflamatuar özelliklerinden de faydalanılır.
  • Cilt tonunu dengelemek için kullanılan serum, krem ve losyonların imalatında kullanılır.
  • Hassas ciltler için üretilen kozmetik kremlerinde daha az salım sağlaması nedeniyle kullanılır.

Fiyatlarına Etki Eden Faktörler Nelerdir?

Alfa Arbutin (Alpha Arbutin) fiyat olarak üretiminde kullanılan maddelerin fiyatlarına doğrudan bağlıdır. Hidrokinon fiyatları artması durumunda fiyatlar artacaktır.

Bu maddenin fiyatlarını etkileyen en büyük faktör, son zamanlarda kullanımının artması ile fiyatlarında bariz bir şekilde arttığı tespit edilmiştir. 

Sezonsal olarak ürünün fiyatları değişmektedir. Özellikle yaz aylarında önce talebin artması ile fiyatlar yükselecektir. Çünkü yaz aylarında çil için üretilen kozmetik ürünlerinin kullanımı artmaktadır.

Alfa Arbutin Satışı

Kimyasal maddeler uluslararası standartlarda belirlenmiş ambalajlar ile paketlenir. Bunlar en düşük ambalaj ile başlayarak en büyük ambalaja veya tankerli olacak dökme yöntemi ile satışı yapılmaktadır. Bunlar 1 gramlık ambalaj da olabilir, 1 tonluk big bağ ambalaj da olabilir, en düşük bidon ambalajı da olabilir, tankerli olacak şekilde ambalajsız satış da yapılmaktadır.